Firma Paben powstała w 1995 roku i uczestniczyła we wprowadzaniu produktów MAPEI na polski rynek. Dziś Firma Paben jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Mapei na terenie województwa łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniej części woj. mazowieckiego i wschodniej części woj. wielkopolskiego. Centralne magazyny Paben znajdują się w Łodzi i w Bydgoszczy skąd towar dostarczany jest bezpośrednio do klienta. Firma Paben obsługuje również wszelkiego rodzaju inwestycje.

Założony w 1937 roku w Mediolanie koncern MAPEI to światowy lider w produkcji klejów, fug, silikonów, hydroizolacji, dodatków do betonu, środków naprawczych, renowacji obiektów zabytkowych oraz innych wysoce specjalistycznych produktów chemii budowlanej.
Oferowane przez MAPEI produkty spełniają najwyższe wymagania sektora budowlanego.

Grupa Mapei to obecnie:

  • 38 oddziałów na 5 kontynentach
  • 53 fabryk na całym świecie
  • 9 laboratoriów badawczych ( 5% obrotów Mapei przeznacza na prace badawczo-rozwojowe)

Na rynku polskim produkty MAPEI są obecne od 1995 roku. Sukcesywnie zyskują coraz większą grupę odbiorców. W styczniu 2008 podczas corocznie organizowanej, przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, gali wręczania nagród „Budowlana Marka Roku i Dystrybutor Roku” firma Mapei zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Kleje i Fugi” i odebrała nagrody:

  • Marka stosowana najczęściej
  • Marka o najwyższej jakości w porównaniu z konkurencją
  • Marka o najlepszej relacji ceny do jakości

 

Projekt i wykonanie SQUARE